Stryków, dnia  27.07.2018 r.

RŚG.6220.7.2018.AR

O B W I E S Z C Z E N I E

Zgodnie z art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2017 r. poz.1405 ze zm.), dalej „ustawa ooś” oraz art. 10, art. 36, art. 49 ustawy z dnia  czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania  Administracyjnego  (Dz. U. z 2017 r. poz. 1257 ze zm.) dalej k.p.a, Burmistrz Strykowa,

z a w i a d a m i a

iż w postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Wykonanie projektu technicznego, spełniającego warunki operatu wodnoprawnego dla odbudowy i modernizacji zbiorników retencyjnych oraz przywracanie funkcji obszarom mokradłowym – część III”, planowanego do realizacji  na działkach o nr ewid. 1000/1 w obrębie Wola Błędowa, gm. Stryków i nr 628 w obrębie Domaradzyn, gm. Głowno”, na wniosek złożony przez pełnomocnika  Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwa Grotniki, z/s 95-100 Zgierz, ul. Ogrodnicza 6/8, został zgromadzony materiał dowodowy stanowiący podstawę do zakończenia sprawy decyzją administracyjną, w tym wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego  gminy Głowno przyjętego uchwałą Nr XXVI/73/04 Rady Gminy Głowno  z dnia 28.10.2004r., oraz  stanowisko Wójta Gminy Głowno w zakresie  oceny zgodności lokalizacji przedmiotowego przedsięwzięcia z zapisami  obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego – pismo  znak EG.6727.98.2018 z dnia 02.07.2018 r., z którego wynika niezgodność lokalizacji przedsięwzięcia z zapisami  planów zagospodarowania  przestrzennego obowiązujących  dla terenu  realizacji przedsięwzięcia.

Jednocześnie informuje się strony postępowania o prawie do czynnego udziału w każdym stadium postępowania oraz o uprawnieniach wynikających z art. 10 § 1 i 73 § 1 k.p.a., umożliwiających wgląd w akta sprawy, wypowiedzenie się, co do zebranych dowodów i materiałów, przedstawienie swojego stanowiska i ewentualnie zgłaszania wniosków dowodowych w sprawie, jak i składania wszelkich dokumentów, które mogłyby mieć wpływ na wynik sprawy, w terminie 7 dni od dnia dokonania obwieszczenia.

Strony postępowania mogą zapoznać się z dokumentacją w tej sprawie oraz składać wnioski i uwagi w siedzibie Urzędu Miejskiego w Strykowie przy ul. Kościuszki 27, pok. nr 5 w godz.  pracy Urzędu.

W związku z powyższym, na podstawie art. 36 § 1 i 2 Kodeksu postępowania administracyjnego, przedłuża się  termin wydania  decyzji kończącej przedmiotowe postępowanie  administracyjne, do dnia 30 września 2018 r. Zgodnie z art. 35 § 3 i 5 Kodeksu postępowania administracyjnego:

- załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania,
- do terminów określonych w przepisach poprzedzających nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynność, okresów zawieszenia postępowania, okresu trwania mediacji oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony albo z przyczyn niezależnych od organu.

Zgodnie z art. 36 §1 i §2 Kodeksu postępowania administracyjnego, o każdym przypadku niezałatwienia sprawy w terminie organ administracji publicznej jest obowiązany zawiadomić strony, podając przyczyny zwłoki, wskazując nowy termin załatwienia sprawy oraz pouczając o prawie do wniesienia ponaglenia; ten sam obowiązek ciąży na organie administracji publicznej również w przypadku zwłoki w załatwieniu sprawy z przyczyn niezależnych od organu;

Zgodnie z art. 37 § 1, 2, 3– stronie służy prawo do wniesienia ponaglenia, jeżeli:

- nie załatwiono sprawy w terminie określonym w art. 35 lub przepisach szczegółowych ani w terminie wskazanym zgodnie z art. 36 § 1 (bezczynność),
- postępowanie jest prowadzone dłużej niż jest to niezbędne do załatwienia sprawy (przewlekłość).

Ponaglenie winno zawierać uzasadnienie i wnosi się je do:

- organu wyższego stopnia za pośrednictwem organu prowadzącego postępowanie,
- organu prowadzącego postępowanie – jeżeli nie ma organu wyższego stopnia.

Zgodnie z art. 74 ust. 3a „ustawy  ooś”, stroną postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest wnioskodawca oraz podmiot, któremu przysługuje prawo rzeczowe do nieruchomości znajdującej się w obszarze, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie. Przez obszar ten rozumie się: działki przylegające bezpośrednio do działek, na których ma być realizowane przedsięwzięcie; działki, na których w wyniku realizacji lub funkcjonowania przedsięwzięcia zostałyby przekroczone standardy jakości środowiska; działki znajdujące się w zasięgu znaczącego oddziaływania przedsięwzięcia, które może wprowadzić ograniczenia w zagospodarowaniu nieruchomości, zgodnie z jej aktualnym przeznaczeniem.

Liczba stron przedmiotowego postępowania przekracza 20, wobec czego, zgodnie z art. 74 ust. 3 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, stosuje się przepis art. 49 Kodeksu postępowania administracyjnego tj. zawiadamianie stron o decyzjach i innych czynnościach organów administracji publicznej przez obwieszczenie podawane do publicznej wiadomości. Obwieszczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego obwieszczenia.

Publiczne obwieszczenie   następuje w dniu: 2 sierpnia 2018 r.


Wywieszono dnia………….…………    
Zdjęto dnia ………………….……….
………………………………..………
(pieczęć Urzędu i podpis)      

Do publicznej wiadomości:
1. Tablica ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Strykowie
2. Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Strykowie
3. Tablica ogłoszeń sołectwa Wola Błędowa
4. Tablica ogłoszeń  i Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy Głowno
5.   a/a

Do wiadomości:
1.  Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Grotniki 
     - na adres pełnomocnika